.NÁKUP NAD 2500,- DOPRAVA ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 2000,- ROZVOZ PO BRNĚ ZDARMA

Otázky a odpovědi

Jak zjistím, že jsem v ketóze?

 Každý reaguje na ketogenní stav odlišně. Ne všechny vedlejší účinky se nutně musí vyskytovat a většina odezní s tím, jak si vaše tělo začne více zvykat na hlavní příjem energie pomocí spalování tuků. V raných fázích je běžná únava. K té dochází, jak se přizpůsobujete sníženému příjmu karbohydrátů a vaše tělo přechází z glykolýzy na ketózu.

 

Vaše tělo odstraňuje uloženou glukózu, což vede k uvolnění velkého množství vody a vaše ledviny tuto přebytečnou vodu odstraní. V důsledku toho může být běžná dehydratace. Měli byste to kompenzovat tím, že výrazně zvýšíte příjem vody. S rostoucí hladinou ketonu ve vašem těle dochází k přeměně na chemickou látku zvanou aceton, což vede k metalické chuti v ústech. Žvýkačka neobsahující cukr může pomoci zmírnit nepříjemné chutě.

 Jak se vaše tělo přizpůsobuje na stav ketózy, můžete kromě úbytku na váze zažít i další výhody - například zvýšenou energii a sníženou chuť k jídlu!

 

Budu mít hlad?

 Zatímco zpočátku se u vás může během prvních dnů vaší nové stravy objevit hlad a touha po cukru - vzhledem k tomu, že se vaše tělo přizpůsobuje změně příjmu kalorií - má přítomnost ketonových tělísek obvykle pozitivní účinek potlačující chuť k jídlu.

 

Co mám jíst, aby mi to pomohlo zůstat v ketóze?

 U dietního plánu Exante 800 kalorií konzumujte k vysokoproteinovým nízkosachyridovým potravinám (doporučené v našem seznamu) denně navíc 3 produkty Exante náhrady jídla.

 Pokud se držíte plánu Exante 1200 kalorií, zvolte si denně 2 produkty Exante náhrada jídla, jedno vámi zvolené jídlo s nízkým obsahem sacharidů a svačinu dle vašeho výběru.

 

Jak rychle zhubnu?

 Výsledky jsou velice individuální a mohou se velmi lišit. Mnoho uživatelů zaznamená rozdíl už po prvním týdnu. Dietní plány s větším kalorickým deficitem více napomohou snížit hmotnost.

 

Mohu během diety cvičit?

 Pokud se držíte stravovacího plánu a ještě navíc cvičíte, doporučujeme přijímat tyto spálené kalorie.

 

Sice zhubnu, ale bojím se, že znovu naberu. Co s tím?

 Doporučujeme po ukončení plánu 800 přestoupit na plán 1200 a poté pro udržení hmotnosti žít zdravý, vyvážený a aktivní životní styl.

 

Mám si drinky míchat s vodou nebo s mlékem?

 Snadnou odpovědí je míchat shaky s 200ml vody. Samozřejmě můžete pro lahodnější a plnější chuť použít mléko, ale vězte, že tím navýšíte kalorický příjem, se kterým nemusí plán počítat.

 

Který plán mám dodržovat?

 Plán 800 doporučujeme mužům s BMI nad 30 a ženám s BMI nad 25. Pokud chcete váhu udržovat nebo postupně snižovat, možností jsou plány 1200 nebo 5:2.

 

Jak moc mám pít?

 Doporučujeme alespoň 2-3 litry vody denně.

 

Můžu alkohol během diety?

 Plán Exante 800 je striktně bezalkoholový. Chápeme, že to může být těžko překonatelnou překážkou, ale doporučujeme si alkohol odřeknout, protože může ovlivňovat účinnost diety.

 U plánů Exante 1200 a 5:2 taktéž doporučujeme se alkoholu vzdát.

 

Co když máme schůzku musím jíst v restauraci?

 Prosím vás, v klidu :) Má to být něco, na co se máte těšit, ne se děsit. Prohlédněte si předem menu a zvolte si něco s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů.

 

Jak často se mám vážit?

 Doporučujeme se vážit tak jednou týdně, vždy ve stejnou dobu. Moc se nezaměřujte na navážená kila, skvělým ukazatelem jsou také vaše míry a velikost oblečení.

NajduZboží.cz Hodnocení obchodu na Zboží.cz